A WordPress admin jelszó (wp-admin) manuális visszaállítása
Ebben a cikkben bemutatjuk a szükséges lépéseket a WordPress admin területének jelszavának visszaállításához közvetlenül az adatbázisból.
Bevezetés
- A WordPress lehetőséget kínál az admin terület jelszavának visszaállítására a Elfelejtett jelszavam gomb segítségével a WP Admin bejelentkezési felületén.
- Mindazonáltal előfordulhat, hogy ez a lehetőség különböző okok miatt nem működik, mint például:
- már nincs hozzáférésünk, és/vagy nem emlékszünk arra az email címre, amelyet a WordPress telepítésekor beállítottunk.
- nem kapjuk meg a visszaállítási utasításokat az emailben.
- a "Elfelejtette a jelszavát" link nem működik. - Ebben az esetben a jelszó közvetlenül a WordPress adatbázisból állítható vissza.
- Ebben a bemutatóban a cPanel vezérlőpult használatának eljárását mutatjuk be.
Követelmények
- A cPanel bejelentkezési adatai az adminisztrációs adatokkal ellátott e-mailben találhatók.
Lépések
- Először is azonosítanunk kell a WordPress webhelyhez tartozó adatbázist. Ezt a Fájlkezelő segítségével tehetjük meg.
- A cPanel panelhoz fogunk hozzáférni, és a Fájlok szakaszban rákattintunk a Fájlkezelő lehetőségre.
- A WordPress gyökérmappájára kattintunk. Ha ez a tárhely fő domainje, akkor ez a mappa általában public_html. Ha ez egy kiegészítő domain, akkor a mappa a cPanel -> Kiegészítő domainek menüpont alatt azonosítható.
- Ebben a mappában jobb kattintással rákattintunk a wp-config.php fájlra, majd a Megtekintésre kattintunk.
- A megnyitott fájlban megkeressük azt a kódsort, amely a következő formában van: define('DB_NAME', . Ezen a soron azonosíthatjuk az adatbázis nevét. A mi példánkban ez: define('DB_NAME', 'demohost_wp602');. Azonban minden alkalmazásnak eltérő adatbázis neve van.
- Miután azonosítottuk az adatbázis nevét, bezárhatjuk a Fájlkezelőt, és visszatérhetünk a cPanel főpaneljére.
- A phpMyAdmin elemre kattintva a Databases szekcióba lépünk.
- A phpMyAdmin felületének betöltése után rákattintunk a korábban kapott névvel rendelkező adatbázisra. Példánkban demohost_wp602.
- Következő lépésként kattintsunk a users nevű táblára. Példánkban a tábla teljes neve wp4a_users. A tábla más előtaggal is rendelkezhet, de tartalmazni fogja a "users" szót.
- A felhasználói adatok betöltésre kerülnek a WordPress alkalmazásba. Itt több sor is lehet, amelyekben különböző hozzáférési jogosultságokkal rendelkező felhasználók szerepelnek. Általában a legkorábban hozzáadott felhasználó rendelkezik teljes adminisztrátori jogosultságokkal. Ez a user_registered oszlop alapján dedukálható.
- Kattintani fogunk az admin felhasználó vagy a felhasználó melletti Szerkesztés gombra, akinek a jelszavát vissza akarjuk állítani.
- A következő oldalon folytathatjuk a jelszó megváltoztatását. A user_pass mező érdekel minket. Ebben a mezőben a meglévő karakterláncot az új jelszóval helyettesítjük, majd annak bal oldalán, a legördülő menüben kiválasztjuk az MD5-öt.
- A változtatások mentéséhez az adatbázisban a lap alján található Menj gombra kattintunk.
- Ha minden simán ment, a jelszó visszaállításra került, és megpróbálhatunk bejelentkezni a WordPress adminisztrációba.