Alkalmazás telepítése a cPanel Softaculous plugin használatával
Tudja meg, hogyan kell webalkalmazásokat telepíteni a cPanel Softaculous bővítmény használatával. Lépésről lépésre útmutató a Wordpress telepítéséhez és az alkalmazások kezeléséhez.
Bevezetés
- Ebben a bemutatóban a szükséges lépéseket ismertetjük egy alkalmazás telepítéséhez a cPanel Softaculous bővítmény használatával.
- A Softaculous egy automatikus telepítő, amely egyszerűsíti a webalkalmazások telepítését. Számos CMS-t (Tartalomkezelő Rendszert) tartalmaz, mint például: WordPress, Joomla, PrestaShop, phpBB, Magento, WHMCS stb.
- A cikk lépéseiben a Wordpress webalkalmazás telepítése szolgál példaként.
Követelmények
A következő lépésekhez szükségünk lesz a következőkre:
- A belépési adatok a cPanel-hez, amely az adminisztrációs részletekkel foglalkozó e-mailben található.
Lépések
- Először bejelentkezünk a cPanel vezérlőpultba.
- A hitelesítést követően a Software szakaszba fogunk lépni, és rákattintunk a Softaculous Apps Installer gombra.
- A következő oldalon a Softaculous automatikus telepítő fő felülete fog betöltődni.
- A lap bal oldalán lehetőségünk lesz alkalmazást keresni a Softaculous adatbázisban, akár a Keresés mezőben, akár a keresőmező alatt található navigációs menü kategóriáit használva.
- Az oldal közepén Legjobb Szkriptek találhatóak, a leggyakrabban telepített webalkalmazásokkal.
- A Wordpress alkalmazás közvetlenül telepíthető a Top Scripts menüből vagy a keresőmezőből. A Softaculous adatbázisában a Wordpress alkalmazás kereséséhez a keresési funkció használatával kattintsunk a Search mezőre, és írjuk be a Wordpress-t vagy bármely más kívánt alkalmazást.
- A keresési találatokra kattintva, ebben az esetben a Wordpress-re, folytathatjuk a valódi telepítést.
- Megnyílik az alkalmazás bemutató oldala. A tetején található gombok segítségével megtekinthetjük a kiválasztott alkalmazás részleteit. Az installáláshoz az Install Now gombra fogunk kattintani.
- A következő ablak tartalmazni fogja az alkalmazás konfigurálásához szükséges mezőket.
- Az első kategória a Software Setup lesz, és a következő mezőket fogja tartalmazni:
Válassza a protokollt - A protokoll, amelyen az alkalmazás működni fog: HTTPS vagy HTTP, www-val vagy anélkül. Az HTTPS lehetőségekhez SSL tanúsítványt is telepíteni kell a domainre.
Domain kiválasztása - Az a domain, amelyre az alkalmazást telepíteni kell. Itt a cPanel fiókhoz hozzáadott összes domain és aldomain szerepelni fog.
Könyvtárban - Az a könyvtár, ahová az alkalmazást telepíteni szeretnénk. Ha azt szeretnénk, hogy a telepítés a domain vagy az aldomain gyökérútvonalában történjen, akkor ezt a mezőt üresen hagyjuk. Ha azt szeretnénk, hogy a telepítés egy alkönyvtárba történjen, akkor annak az alkönyvtárnak a nevét fogjuk megadni.
- A második kategória a Webhelybeállítások lesz az alábbi mezőkkel:
Webhely neve - A webhely neve.
Weboldal leírás - Weboldal leírása.
Enable Multisite (WPMU) - A WordPress Multisite egy beépített funkció a WordPressben, amely lehetővé teszi, hogy egyetlen WordPress telepítésen több weboldal hálózatot hozz létre.
- A harmadik kategória Admin Fiók az alkalmazás adminisztrációs adatait fogja tartalmazni:
Admin Felhasználónév - A rendszeradminisztrátor felhasználóneve.
Admin Jelszó - Rendszergazda jelszó.

- A negyedik kategóriában Válassza ki a nyelvet kiválasztjuk a kívánt nyelvet:
- A ötödik kategóriában Válasszon bővítmény(ek)et azt fogjuk kiválasztani, hogy mely bővítményeket szeretnénk telepíteni az alkalmazásba.
- A hatodik kategória Fejlett beállítások további fejlett beállításokat fog tartalmazni az alkalmazásban. Ezeket a mezőket hagyhatjuk az alapértelmezett értékükön:
Adatbázis neve - Az adatbázis neve megváltoztatható.
Tábla előtag - Az adatbázis táblák előtagja módosítható
- A legutolsó kategóriában Téma kiválasztása, lehetőségünk lesz kiválasztani a kívánt témát a weboldalhoz.
- A fenti lépésekben bemutatott beállításokat a telepítés után módosíthatja a Wordpress adminisztrációs területén vagy a Softaculous alkalmazásból.
- A telepítés megkezdéséhez rákattintunk az Install gombra. Megadhatunk egy email címet, amelyre a telepítési részletek el lesznek küldve a Telepítési részletek emailben a mezőben.
- A telepítés befejezése után egy sikeres üzenet fogad minket. A domain vagy aldomain, ahová az alkalmazás telepítve lett, valamint a cím, amelyen keresztül elérhetjük a kezelőfelületet, szintén megjelenik.
- Ha visszatérünk a fő Softaculous oldalra, az oldal tetején látni fogjuk az telepített alkalmazások számát, a régi telepített alkalmazásokat és a biztonsági másolatokat.
- A Telepítések gombra fogunk kattintani.
- A következő ablakban láthatjuk a Softaculous segítségével telepített összes alkalmazás listáját. Ez az oldal lehetőséget ad arra, hogy szerkeszthessük, törölhessük, klónozhassuk vagy biztonsági másolatot készíthessünk a telepített alkalmazásokról.